G-Profi eļļas - uzticams palīgs pieredzējušam saimniekam.

May 31, 2016

Lauksaimniecības produkcijas ražošana risku pārpilnajos Krievijas zemkopības apstākļos ir sarežģīts uzdevums. Viens no noteicošajiem veiksmīgas saimniekošanas priekšnoteikumiem ir degvielas un smērvielu izmaksu samazināšana. Situāciju pasliktina arī lielais eļļu skaits, kādas iesaka tehnikas ražotāji dažādām lauksaimniecības mašīnām un to sistēmām. Līdz ar to sevišķi aktuāla kļūst nepieciešamo eļļu sortimenta optimizācija, izmantojot universālas motoreļļas, kuras vienlīdz uzticami kalpo visdažādākajos darba apstākļos un dažādos traktoru vai kombainu modeļos. Kā zināms, smērvielu cenai ir būtiska nozīme, taču, lai cik pievilcīga tā nebūtu, pieredzējuši saimnieki paraduši uzticēties ne tik daudz skaistai reklāmai, kā konkrētiem rezultātiem un pieredzei. Kā mēdz teikt - uzticies, taču pārbaudi pats! Tas spēkā jo īpaši, ja runa par dārgu tehniku un vēl jo vairāk, ja tā iegādāta līzingā uz vēl neievāktas ražas rēķina.

 

Mūsdienīgas motoreļļas receptes izstrādē izmanto sarežģītu pamateļļas un piedevu komplekta kombināciju, kurai jānodrošina uzticamu un pastāvīgu motora darbību jebkuros apstākļos. Šādam nosacījumam pilnībā atbilst G-Profi MSI Plus 15W-40 - augstākās veiktspējas universāla motoreļļa ar unikālu pamateļļu un īpaši piemeklētu piedevu komplektu. Produkts izstrādāts saskaņā ar šādu tehnikas ražotāju prasībām: Cummins CES 20078; Detroit Diesel DDC 93K215; JASO DH-1; MB 228.3; Volvo VDS-3; Renault Trucks RLD-2; MACK EO-N; MAN M3275-1; MTU type2; Deutz DQC III; Komatsu; Caterpillar ECF-1a/2, kā arī atbilst API CI-4/SL; ACEA E7, A3/B4 specifikācijām. Eļļa paredzēta smagi slogotiem dīzeļmotoriem, tostarp aprīkotiem ar atgāzu recirkulācijas sistēmu (EGR). Produkts tiek ražots Itālijas pilsētā Bari - mūsdienīgā smērvielu rūpnīcā. Augstās kvalitātes 

 

Lai apliecinātu G-Profi produktu augsto kvalitāti, tika izstrādāta unikāla apkopju programma, kas pircējiem deva iespēju praktiskā darbā novērtēt konkrētās eļļas priekšrocības izmantotajā testa tehnikā. Pētījums sastāvēja no organizatoriskās daļas, tehnikas modeļu piemeklēšanas un sagatavošanas, personāla un ekspluatācijas dienesta vadības instruktāžas, tehnikas stāvokļa un eļļas īpašību monitoringa pirms testa uzsākšanas, testa laikā un to pabeidzot. Iegūstot izmēģinājuma rezultātus, kopīgi tiek lemts par tālāko sadarbību. Tādējādi iespējams ne tikai novērtēt tehnikas darbības specifiku (darba režīmi, diennakts vidējais ekspluatācijas laiks, tehniskās apkopes sistēma utml.), bet arī iezīmēt efektīvāko savstarpēji izdevīgas sadarbības perspektīvu.

 

Aprakstītais paņēmiens pilnā mērā tika īstenots, izmantojot uzņēmumiem "Iskra" (Krasnojarskas novads), "Dobriņa" (Ļipeckas apgabals) un "Kartofeļnaja ņiva" (Brjanskas apgabals) piederošos New Holland, Case, Massey Ferguson lauksaimniecības traktorus. Veicot pētījumu, motoreļļas kvalitātes rādītāji tika vērtēti pēc kinemātiskās viskozitātes un sārmainības/skābuma pakāpes līdzsvara izmaiņām. Kinemātiskā viskozitāte raksturo motoreļļas viskozitāti dažādā temperatūrā, bet tās izmaiņas darba gaitā saistītas ar viskozitāti paaugstinošas polimēra piedevas sabrukšanu (izstrādāšanos) un oksidācijas/sadegšanas produktu uzkrāšanos eļļā. Šī parametra izmaiņas relatīvi mazlietotā eļļā pieļaujamas ±5 cSt robežās. Nenozīmīga viskozitātes izmaiņa liecina par motoreļļas īpašību stabilitāti un augstu kvalitāti.

 

Diagrammās redzams, ka G-Profi MSI Plus 15W-40 kinemātiskā viskozitāte pēc 300 motorstundu darba visos tehnikas modeļos mainījusies nenozīmīgi. Tādējādi eļļai arvien saglabājusies nepieciešamo īpašību rezerve.

 

Motoreļļas sārmainās piedevas neitralizē skābes veidojošos savienojumus, kas neizbēgami rodas iekšdedzes procesā eļļai saskaroties ar sakarsušām detaļām. Tādēļ darbības gaitā pieļaujama sārmainības pakāpes (BN) samazināšanās par 50%, salīdzinājumā ar nelietotu eļļu. Sārmainības pakāpes samazināšanās saistīta ar degvielā esošā sēra oksidāciju. Skābuma pakāpe (AN) raksturo oksidācijas līmeni un darba gaitā tā var palielināties par 2,5 mgKOH/g. Parasti eļļas resursu nosaka, konstatējot sārmainības un skābuma pakāpes attiecību.

 

 

Kā uzrāda veikto testu rezultāti, 300 motorstundu darbības laikā G-Profi MSI Plus 15W-40 eļļas paraugu parametri iekļaujas pieļaujamajās robežās.

 

Lietotās eļļas kvalitātes kontrole laboratorijā ir neatņemama efektīvas energoresursu taupības sastāvdaļa. Tikai tā var savlaicīgi pamanīt un novērst motora tehniskā stāvokļa nevēlamas izmaiņas. Bez kontroles laboratorijā nav iespējams arī noteikt optimālu eļļas nomaiņas intervālu, izrietot no eļļas faktiskā stāvokļa. Pētījuma laikā izmantotās eļļas laboratorijas testu rezultāti būtībā komentārus neprasa. G-Profi MSI Plus 15W-40 motoreļļa atbilst tehnikas ražotāju prasībām un nodrošina stabilu veiktspēju 300 motorstundu laikā un apstiprina savu universālo pielietojumu dažādu marku un ražotāju traktoros. Visos gadījumos šī eļļa darbojas vienlīdz uzticami. Līdz ar to G-Profi MSI Plus 15W-40 motoreļļu droši var ieteikt visiem analoģiskas tehnikas īpašniekiem līdzīgu apstākļu pielietojumam. Papildus ieteicams precizēt eļļas nomaiņas intervālus, balstoties uz laboratorijas mērījumiem.

Please reload

SIA Oily
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2020 SIA OILY