Apstiprinājumi un to nozīme motoreļļas izvēlē.

April 15, 2017

Vai autoražotāju rekomendācijas motoreļļu izvēlē ir reklāmas triks vai tomēr apstiprināta patiesība?


Motoreļļu tirgus patērētājam piedāvā plašu produktu izvēli jebkuram mūsdienu motoram. Un brīžiem kvalitatīvākās un vienlaikus cenas ziņā pieņemamākās eļļas izvēle nav vienkārša. Taču, tā kā lielākā daļa autoražotāju veic sarežģītu eļļu sertificēšanas procesu un daļa no zīmoliem iegūst oficiālu apstiprinājumu (approval), šo izvēli var atvieglot.


Ko nozīmē "apstiprinājums" un kā to iegūst smērvielu ražotājs?

 
Dēļ veicamajām pārbaudēm apstiprinājuma iegūšana ir ilgstoša un dārga procedūra. Autoražotājs eļļu testē savos motoros dažādos darbības apstākļos un ciklos vairāku mēnešu garumā. Tiek veikta daudzu parametru salīdzinājuma analīze un beigu apstiprinājumu iegūst tikai tās eļļas, kuras atbilst visām autoražotāja prasībām. 


Tādēļ, izvēloties motoreļļu, liela uzmanība jāpievērš tieši no autoražotāja oficiāli iegūtam apstiprinājumam . Ja tāds ir iegūts, tas ir apliecinājums, ka produkts ir veiksmīgi izgājis atbilstošos testus konkrētās markas automašīnās un pilnībā atbilst visām pielietojuma prasībām.

 

Dažkārt smērvielu ražotāji norāda, ka produkts atbilst kādai konkrētai specifikācijai, lietojot terminus "atbilst", "pārsniedz", "ražots saskaņā ar" vai izdomā kādu citu ne līdz galam skaidru apzīmējumu. Šajā gadījumā atbildība par eļļas kvalitāti un atbilstību gulstas vienīgi uz eļļas ražotāja pleciem un tam nav nekāda sakara ar tehnikas ražotāja (OEM) apstiprinājumu (approval). Neļaujiet sevi apmānīt ar dažādiem glumiem terminiem, jo, ja produkts ir saņēmis apstiprinājumi, tirgotājam ir jāspēj to uzrādīt!

 

Plaši sastopams gadījums attiecībā arī uz cienījamākajiem eļļu ražotājiem ir, ka kādam produktam daļa specifikāciju ir ražotāju apstiprinātas (approved), bet daļa iekrīt kategorijā "atbilst". Tas, mūsuprāt, ir pilnīgi normāls scenārijs, kas rodas finansiālu apsvērumu rezultātā, jo apstiprinājumiem virzītas specifikācijas, kas nosedz pēc iespējas plašāku automobiļu skaitu. Un tomēr eļļas ražotājs ir pierādījis, ka: 1) tiek pievērsta pastiprināta vērība produkta kvalitātei, ne tikai uz papīra, bet sadarbojoties ar auto ražotāju; 2) eļļas ražotājam ir nepieciešamie finansiālie līdzekļi un tehniskās iespējas, lai apstiprinājumu iegūtu. Jāpiebilst arī, ka ne visiem auto zīmoliem tiek atsevišķi izdalītas specifikācijas, piemēram, Škoda, Seat un Audi auto tiek izmantotas eļļas ar Volkswagen specifikāciju, tāpat ir arī Peugoet un Citroen markas auto, kur tiek izmantotas kombinētās PSA specifikācijas u.tml.

 

Piemēram dažas ražotāju datubāzes ar apstiprinātajiem produktiem:

 

Volkswagen apstiprinātie produkti 

Mercedes-Benz apstiprinātie produkti

ZF apstiprinātie produkti

MAN apstiprinātie produkti

 

Citāda ir situācija ar eļļas ražotājiem, kuriem principiāli nekad un nekur neparādās OEM apstiprinājumi. No pašiem tirgotājiem esam dzirdējuši dažādas atrunas, taču patiesie iemesli tam var būt dažādi, sākot no nevēlēšanās tērēt laiku un naudu apstiprinājumu iegūšanai līdz pat produku neatbilstībai un nespējai tādus iegūt. Galu galā, vajadzīgos ciparus uz etiķetes var uzdrukāt jebkurš un pat gadījumā, ja iestājas problēmas, lielākajai daļai patērētāju pietrūks zināšanu un vēlmes veikt lietoto eļļu analīzes un iestāties par savu taisnību. Tomēr uzskatīt, ka visi eļļu ražotāji, kuru produktiem nav apstiprinājumi, mērķtiecīgi nodarbojas ar krāpniecību, arī nebūtu pareizi, jo ir tehnikas ražotāji, kas apstiprinājumus nemaz neizsniedz. Uzskatām, ka labākais, ko šādā situācijā var darīt, ir kritiski izvērtēt:

 • kāda ir ražotāja un eļļas izcelsme, vai to problēmu gadījumā būs iespējams izsekot;

 • vai produkta cena ir adekvāta, salīdzinot ar citiem, pārbaudītiem produktiem;

 • kāda ir publiski pieejamā informācija par ražotāju; 

  • ​materiāli tehniskā bāze, pieejamie finansiāli resursi;

  • dalība starptautiskās nozares organizācijās;

  • kvalitātes standartu (ne)esamība;

  • zīmola vēsture un/vai saistība ar citiem lieliem eļļu vai naftas nozares spēlētājiem;

 • informācija par ražošanā izmantotajām sastāvdaļām;

 • produkta datu lapā norādītā informācija, produkta fizikāli-ķīmiskās īpašības;

 • atsauksmes par produktu publiskajā telpā;

 • pārdevēja reputācija un tehniskā kompetence.

Svarīgi apzināties, ka laika gaitā motori tiek modificēti un optimālu tehnisko šķidrumu izvēles kritēriji mainās. Globāla modernizācija, protams, notikusi arī autobūvē. Kā galvenās tendences nosaucamas enerģijas ekonomija, motoreļļas nomaiņas intervāla pagarināšana un panākta eļļas saderība ar atgāzu neitralizēšanas sistēmām. Tā, piemēram, uzņēmums Mercedes-Benz agrāk OM600 motoros izmantoja eļļas, kuras atbilda MB229.5 apstiprinājumam. Taču, kopš šis dzinējs tika aprīkots ar kvēpu filtru, prasības motoreļļai mainījās. Šobrīd tām jāatbilst jau MB229.51 prasībām.

Ne tikai motori, bet arī visu mezglu un agregātu uzbūve mūsdienās tiek konstruktīvi būtiski mainīta. Automašīna ir sarežģīta tehniska sistēma, kurā katras detaļas darbība ietekmē kopējo veiktspēju. Tāpat arī izmantotās motoreļļas īpašības nosaka katra agregāta efektivitāti un sekojoši arī vispārējo tehnikas darbību.


Kā saprast sarežģīto marķējumu un kam pievērst uzmanību, izvēloties eļļu?


Izvēloties eļļu, uzmanīgi izpētiet uz etiķetes atrodamo informāciju. Piemēram, ja automašīna aprīkota ar kvēpu filtru (DPF) vai trīskomponentu katalītisko neitralizatoru (TWC), nepieciešama tieši šīm sistēmām atbilstoša motoreļļa ar samazinātu pelnu daudzumu: Mid/Low SAPS (eļļa ar zemu sulfāta pelnu, fosfora un sēra daudzumu) utt. Savukārt API un ACEA sertifikācija apstiprina kvalitātes līmeni un atbilstību pielietojumam saskaņā ar ASV Naftas institūta un Eiropas Autoražotāju asociācijas prasībām.


Vienlaikus eļļas ar vienādu viskozitātes un API/ACEA klasi var būt visnotaļ atšķirīgas dažādos motoros un darba apstākļos. Reālā pielietojumā eļļas kvalitāte un nepieciešamās īpašības nosaka pamateļļai pievienoto daudzfunkcionālo piedevu īpašības un daudzums. Tieši šīs komponentes ietekmē eļļas optimizāciju par labu nomaiņas intervālu pagarināšanai un motora jaudas palielināšanai.


G-ENERGY eļļas ir apstiprinājuši vadošie auto ražotāji


G-Energy motoreļļas jau sākotnēji tika izstrādātas, ņemot vērā jaunākās autoražotāju prasības. Lai apliecinātu klientiem produktu augsto vērtību un atbilstību tehnikas ražotājiem izvirzītajām prasībām, G-Energy eļļas ir saņēmušas apstiprinājumus no tādiem ražotājiem kā BMW, VW-Audi, Mercedes-Benz, MAN, Volvo, Renault, General Motors, Deutz, Scania, Voith, ZF, Cummins, MACK, MTU, GIMA u.c. 

 

Viens no populārākajiem G-Energy sērijas produktiem ir eļļa G-Energy F Synth 5W-30, kuru oficiāli apstiprinājuši vadošie Eiropas ražotāji.
G-Energy F Synth 5W-30 ir jaunākās paaudzes pilnībā sintētiska (Fully Synthetic) motoreļļa ar visaugstākajiem veiktspējas rādītājiem. Eļļa nodrošina uzticamu motora darbību un aizsardzību dažādās slodzēs, tostarp pilsētas blīvas satiksmes (Stop-Start) apstākļos. Teicami darbojas sarežģītos apstākļos gan zemā, gan augstā temperatūrā. Paredzēta mūsdienu motoriem, kuros jāizmanto motoreļļa ar augstu veiktspēju. G-Energy F Synth 5W-30 izstrādāta jaunākās paaudzes vieglo automašīnu un mikroautobusu benzīna vai dīzeļmotoriem ar un bez turbopūtes. 


Priekšrocības

 • Uzlabotas zemo temperatūru viskozitātes īpašības nodrošina vieglu motora startēšanu un drošu berzei pakļauto detaļu eļļošanu

 • Teicamas mazgājošās un pretnodiluma īpašības palielina motora darba resursu

 • Augsta termiskā stabilitāte nodrošina pagarinātus eļļas nomaiņas intervālus un uzticamu motora darbību palielinātā slodzē un darba temperatūrā

 • Pateicoties īpaši piemeklētām pamateļļām, panākta samazināta eļļas gaistamība

 • Veicina katalizatora efektīvu darbību un ilgu darba mūžu

Pielietojums


Oficiāli apstiprinājuši Mercedes-Benz un Volkswagen izmantošanai šo ražotāju motoros.

Specifikācijas/apstiprinājumi:


• API SM/CF — kvalitātes klase atbilstoši ASV Naftas institūta prasībām;
• ACEA A3/B4 — kvalitātes klase atbilstoši Eiropas Autoražotāju asociācijas prasībām;
• MB-Approval 229.5 — apstiprināts Mercedes-Benz;
• BMW LL-01 — atbilst BMW prasībām;
• VW 502 00/505 00 — apstiprināts Volkswagen;
• Renault RN0700 — atbilst Renault prasībām;
• Opel LL-A/B-025 — atbilst Opel prasībām.

 

Please reload

SIA Oily
 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon

© 2020 SIA OILY